West Cork Distillers

West Cork Distillers (WCD) založili v roku 2003 traja blízky kamaráti Denis McCarthy, Ger McCarthy a John O’Connell v meste Cork v Írsku. Ger a Denis sa živili ako rybári, zatiaľ čo John bol vedeckým pracovníkom pre výskum a vývoj v niekoľkých veľkých potravinárskych firmách. Hlavnou myšlienkou ich spoločného podnikania bolo vybudovanie špičkového liehovaru a zabezpečenie trvalého zamestnania pre ľudí v tejto odľahlej, no zároveň krásnej časti Írska. Tím West Cork Distillers sa od svojho založenia neustále rozrastá, aby sa stal jedným z najslávnejších výrobcov alkoholu. Liehovar vo West Corku je unikátny v tom, že všetky zariadenia na karamelizáciu, fermentáciu a destiláciu boli ručne vyrobené priamo na mieste tímom WCD. Spoločnosť WCD má niekoľko pozoruhodných spôsobov práce, ktoré
prispievajú k výrobe liehovín s najvyššou kvalitou. Liehovar WCD sa nachádza na najjužnejšom mieste v Atlantickom súostroví. Poloha mu poskytuje unikátnu mesotermickú mikroklímu, ktorá stojí za kvalitou dozrievania írskej whisky spoločnosti WCD. Každá z whisky je trikrát destilovaná a pri výrobe niektorých z nich sa používa vlastne vypestovaný jačmeň. Spoločnosť WCD pri výrobe whisky používa iba írske zrno a výrobu vykonáva výhradne v medených nádobách. Pri výrobnom procese sa používa výhradne pramenitá voda, nepoužíva sa miestna komunálna voda. Nádoby na destiláciu sú plnené len do polovice, aby sa zabezpečila maximálna interakcia medzi parou a meďou (medené nádoby), ktorá je kľúčom k výrobe najkvalitnejšej írskej whisky.
 • BLACK CASK

  Ide o blended whisky, ktorá obsahuje 66% zŕn írskej whisky a 33% sladu írskej whisky. Whisky zreje v sudoch po bourbone (bourbon zrel v sude iba raz), ktorý pred plnením najprv dvakrát zvnútra vypália a následne ho naplnia whisky pre zrenie. Tým sa dodá whisky hladká sladká chuť po vanilke. Farba je tmavohnedá a vôňa je jemne sladká po slade a vanilke. Na jazyku pretrváva sladká chuť a záver je vanilkový a jemne dymový.

  Do obchodu
 • ORIGINAL IRISH WHISKEY

  Ide o miešanú írsku whisky, ktorá obsahuje 75% zŕn írskej whisky a 25% sladu írskej whisky. Whisky zreje v sudoch po bourbone (bourbon zrel v sude iba raz), čo jej dodáva hladkú a jemnú chuť. Farba je svetlo hnedá (dubová), vôňa je po citrusoch a korení. Na jazyku pretrváva sladká chuť a záver je citrusový, po jablkách a muškátovom oriešku.

  Do obchodu
 • PORT CASK FINISH 12Y SINGLE MALT IRISH WHISKEY

  Ide o 12 ročnú single malt írsku whisky, ktorá zreje 12 rokov v sudoch po bourbone (bourbon zrel v sude iba raz). Posledných 110 dní whisky zreje v sudoch po portskom. Whisky zreje v bourbon sudoch kratšiu dobu, ako je to bežné pre ostatné liehovary. Farba je mahagónová a vôňa je jemne sladkastá po horkej čokoláde a slade. Na jazyku pretrváva sladká chuť a záver je cítiť po sušenom hrozne a slade.

  Do obchodu
 • RUM CASK FINISH 12Y SINGLE MALT IRISH WHISKEY

  Ide o 12 ročnú single malt írsku whisky, ktorá zreje 12 rokov v sudoch po bourbone (bourbon zrel v sude iba raz). Posledných 110 dní whisky zreje v sudoch po rume (Douro Superior). Whisky zreje v bourbon sudoch kratšiu dobu, ako je to bežné pre ostatné liehovary. Farba je mahagónová a vôňa je po slade, kokose a marcipáne. Na jazyku pretrváva sladká chuť a záver je cítiť po sušenom ovocí, kvetoch a vanilke.

  Do obchodu
 • SHERRY CASK FINISH 12Y SINGLE MALT IRISH WHISKEY

  Ide o 12 ročnú single malt írsku whisky, ktorá zreje 12 rokov v sudoch po bourbone (bourbon zrel v sude iba raz). Posledných 110 dní whisky zreje v sudoch po sherry (Pedro Ximinez). Whisky zreje v bourbon sudoch kratšiu dobu, ako je to bežné pre ostatné liehovary. Farba je mahagónová a vôňa je po slade, sušenom ovocí a mandliach. Na jazyku pretrváva sladká chuť a záver je cítiť po sušenom ovocí, kvetoch, bobuliach a slade.

  Do obchodu
 • SINGLE MALT IRISH WHISKEY 10Y

  Ide o 10 ročnú single malt whisky s bohatou históriou výroby. Whisky sa vyrába zo sladových jačmeňov a destiluje sa v medených nádobách. Farba je mahagónová, vôňa je sladkastá po slade a kvetoch. Chutí po citrusoch, korení a slade.

  Do obchodu