Tullibardine

Tullibardine je rodinný nezávislý liehovar, v ktorom robíme veci tradičným spôsobom rešpektujúc naše dedičstvo s ohľadom na vývoj do budúcnosti. Výsledkom je špičková whisky vyrábaná tradičnou remeselnou metódou. História Tullibardine siaha až do 15. storočia, čo ho radí medzi jedného z najstarších výrobcov whisky v Škótsku. Príbeh Tullibardine sa začína v roku 1488, kedy sa mladý škótsky kráľ James IV. zastavil pred korunováciou v mestečku Tullibardine, kde si v miestom pivovare objednal pivo, ktoré bolo veľmi jemné a lahodné. Dôvodom bola kvalitná voda z miestnych zdrojov. V dôsledku tejto skutočnosti im kráľ v roku 1503 udelil kráľovskú chartu.
V roku 1947 začal William Delmé-Evans meniť pôvodný pivovar na liehovar na whisky pre už spomínanú kvalitnú vodu z miestnych prameňov.
Kvalita Tullibardine whisky závisí od sudov, v ktorých zreje ešte niekoľko rokov. Naši odborníci dôkladne vyberajú len raz plnené sudy po tých najkvalitnejších bourbonoch, ktoré dodávajú maximálnu chuť a farbu. V procese výroby až 70% chuti a farby dodávajú sudy, v ktorých je whisky uskladnená. Sme jedným z mála liehovarov v Škótsku, kde sa súčasne na jednom mieste vyrába, zreje a plní whisky do fliaš, čo nám dáva úplnú kontrolu nad celým procesom.
 • SOVEREIGN

  Whisky zreje výhradne v sudoch, v ktorých zrel bourbon iba raz. Farba je krásne zlatá, cítiť v nej tóny kvetov, sladkého jačmeňa a vanilky. Chuť je jemne karamelová a hrušková. Záver je jemne korenistý.

  Do obchodu
 • 225 SAUTERNES FINISH

  Whisky zreje výhradne v sudoch, v ktorých zrel bourbon iba raz. Následne zreje v 225 litrových sudoch po CHATEAU SUDUIRAUT Sauternes (červené sladké francúzske víno). Whisky je krásne zlatá, cítiť v nej limetky, vanilku a ovos. Chuť je po tropickom ananáse a pomarančovej kôre. Záver je krémový.

  Do obchodu
 • 228 BURGUNDY FINISH

  Žltý odtieň tejto whisky dodáva jej zrenie v 228 litrových sudoch po víne CHATEAU DE CHASSAGNE MONTRACHET Pinot noir. Whisky cítiť po čerešniach a vanilke s jemnými tónmi po čokoláde a tureckých cukrovinkách. Chuť je po červenom letnom ovocí a čokoláde. Záver je jemne korenistý.

  Do obchodu
 • 500 SHERRY FINISH

  Whisky zreje výhradne v sudoch, v ktorých zrel bourbon iba raz. Následne zreje v 500 litrových sudoch po sherry značky Pedro Ximenez. To jej dodáva hnedú orechovú farbu. Whisky cítiť po karamele, jablku a obilí. Záver je jemne korenistý so sladkými tónmi.

  Do obchodu