El Prohibido

„Zakázaný rum“. Ako vzniklo jeho meno? Počas 18. storočia zásobovali španielske lode Mexiko sudmi sladkého vína. Aby sudy neboli pri spätnej plavbe prázdne, boli naplnené rumovým destilátom z cukrovej trstiny zvaným „Chinguirito“. Počas dlhej cesty dali predtým použité sudy od sladkého vína rumu jedinečnú chuť. Po príchode do Španielska sa stal tento nápoj veľmi obľúbený a jeho úspech bol hrozbou pre domácich výrobcov alkoholu. Stúpajúca popularita mala až taký ekonomický dopad, že sa kráľ Filip V. rozhodol
nápoj zakázať.V súčasnosti je El Ron Prohibido vyhľadávaným rumom, ktorý zažíva veľkolepý comeback. Vyrába sa na haciende Corralejo Distillery s bohatou históriou, neďaleko mesta Pénjamo, Guanajuato. Do Európy, ale aj celého sveta sa dováža priamo z Mexika a ponúka nenapodobiteľný zážitok z vychutnávania originálnej receptúry autentického „zakázaného nápoja“ 18. storočia. Prekonajte svoje stereotypy a vychutnajte si jedinečný mexický rum El Ron Prohibido. Zakázané ovocie chutí najlepšie.

 • EL RON PROHIBIDO RESERVA SOLERA 12Y 0,7L (40%)

  El Ron Prohibido je mexický rum, ktorý je vyrobený zo zmesi rumov rôznych vekových skupín, ktorý následne zreje v sudoch po vine. V rume môžete cítiť drvené vlašské orechy, hnedý cukor, vanilku, hrozienka a slivky. V chuti cítiť med, tmavú čokoládu, hrozienka, čiernu kávu a muškátový oriešok. Záver je silne kávový. Vychutnajte si tento výrazný rum a vyťažte z jeho chuti čo najviac.

  Do obchodu
 • EL RON PROHIBIDO GRAN RESERVA SOLERA 15Y 0,7L (40%)

  Rum El Ron Prohibido sa vyrába zo zmesi niekoľkoročných rumov s rôznou dĺžkou zrenia. Ide o rum pochádzajúci z Mexika, ktorý zreje v cherry sudoch z oblasti Andalúzie technikou "Solera", čoho výsledkom je jeho sladkastá chuť. El Ron Prohibido vo svojom názve skrýva preklad "Zakázaný rum" a ako každý dobre vie, zakázané ovocie (rum) chutí najlepšie.

  Do obchodu
 • RON RESERVA 22

  Starostlivo vyberaná a spracovávaná cukrová trstina rastúca blízko Veracruz je základom jedinečného Ron Reserva 22. Jeho zrenie prebieha procesom Solera v 22 sudoch z toho najkvalitnejšieho amerického duba. Štyri z týchto sudov sú plnené a macerované v škrupinkách z vlašských orechov, mandlí a kôstkami z broskýň. Zvyšok je naplnený guarapom - štavou z cukrovej trstiny. Celý proces dodáva rumu jemnosť a mierne zadymený tón, čo vo finále vytvára vysoko rafinovanú chuť.

  Do obchodu