Conde de Cuba

V 19. storočí bol rum hodnotným a obľúbeným nápojom. S podporou španielskej koruny vznikali nové značky a liehovary. Kuba sa stala kolískou rumu. Špecifikom Kuby bolo, že produkovala ľahší rum ako kdekoľvek na svete, vďaka požiadavkám španielskej kráľovskej rodiny, ktorá uprednostňovala jeho delikátnu chuť. Conde de Cuba je pravý kubánsky rum, pestovaný, destilovaný, dozrievaný a stáčaný v malom meste s menej ako 2000 obyvateľmi – Amancio Rodríguez v provincii Las Tunas. Nachádza sa na juhovýchode Kuby, v krajine ktorej klíma je ideálna na pestovanie špeciálnej cukrovej trstiny – „medialuna“. Celý integrovaný systém výroby sa
nachádza na plantáži, vrátane cukrovarníckej spoločnosti, liehovaru, továrne Ron Sevilla a pivníc kde rum dozrieva. Rum je do fliaš plnený a štítkovaný remeselným spôsobom, tradičnou ručnou prácou. Na výrobu kubánskeho rumu sa cukrová trstina pozberá a potom sa vykvasí, aby sa získala šťava alebo guarapo. Ďalej sa šťava varí na výrobu melasy a cukru. Melasa sa kombinuje s vodou a kvasinkami v nádržiach na fermentáciu. Tekutina, známa ako „vino de caña“, je destilovaná v medených kotlíkoch. Výsledná kondenzovaná tekutina sa nazýva aguardiente, ktorá sa potom umiestni do dubových sudov na dozrievanie.

 • Conde de Cuba 11Y 0,7L (38%)

  Dozrievanie po dobu najmenej jedenástich rokov zvýrazňuje drevenú arómu a zároveň vytvára vhodnú rovnováhu medzi jemnosťou ovocných chutí a robustnosťou.

  Do obchodu
 • Conde de Cuba 3Y 0,7L (38%)

  Trojročný Conde de Cuba je vyrobený zmiešaním rumov, ktoré dozrievali od 3 do 4 rokov. Je vhodné piť ho samostatne alebo využiť k príprave miešaných drinkov a koktailov.

  Do obchodu
 • Conde de Cuba 5Y 0,7L (38%)

  Vynikajúci rum s jedinečným a pomerne komplexným systémom dozrievania s použitím veľkého počtu sudov a frakčného miešania. Tento systém sa nazýva solera a používa sa pri výrobe všetkých typov kubánskych rumov.

  Do obchodu
 • Conde de Cuba 7Y 0,7L (38%)

  Ak sa u Maestros roneros skúsenosti spriahnu s láskou k práci, výsledkom musí byť niečo výnimočné. V tomto prípade je to Conde de Cuba 7 Años. Veľmi pomalé starnutie v dubových sudoch je sprevádzané vášňou, ktorá prináša skutočne vynikajúci a jedinečný rum.

  Do obchodu
 • Conde de Cuba Elixir 0,7L (32%)

  Tento rum je harmonická zmes kubánskych rumov Conde de Cuba s lokálnym sladkým ovocím a korením.

  Do obchodu